Technológia výroby lisovaných krovov

Drevené priehradové konštrukcie sú cenovo výhodnou alternatívou ku klasickým (tesárskym) krovom a oceľovým konštrukciám. Spájanie drevenej konštrukcie oceľovými styčníkovými doskami s prelisovanými hrotmi je moderná spojovacia metóda, ktorá umožňuje vysokú optimalizáciu návrhu, minimalizovanie spotreby dreva a ďalších spojovacích a kotevných prostriedkov.

Navrhujeme a vyrábame nosné konštrukcie striech, stropov, prístreškov, priemyselných a výrobných hál, lezeckých stien, a iných atypických konštrukcií pomocou drevených priehradových väzníkov s prelisovanými stycnikovými doskami.

navrh-krovu-staticky-program-1stycnikova-doska-1

Návrh konštrukcie krovu

Pomocou profesionálneho softwaru TRUSS navrhneme, optimalizujeme a posúdime finálnu nosnú konštrukciu. Na základe výstupov z programu zhotovujeme jednotlivé časti väzníkov, ktoré sú vzájomne zlisované.

 

 

arrow

Rezanie a príprava

Rezanie jednotlivých dielov konštrukcie robíme na CNC píle Stromab CT600 s presnosťou väčšou ako 0,1°. Optimálne rozmiestnenie styčníkových dosiek sa vypočíta v statickom programe.

 

 

arrow

Lisovanie pomocou hydraulického lisu

Samotné väzníky sa zlisujú pomocou hydraulického lisu s lisovaciou silou 50 ton. Veľký hydraulický lis nám umožňuje vyrobiť väzníky s rozpätím až do 25 metrov.

Certifikovaná výroba

Sme dlhoročnými držiteľmi certifikátu vnútropodnikovej kontroly EN 14250: 2010, ktorý je obnovovaný každý rok. Aby sme zvýšili presnosť výroby používame certifikované rezivo laserovou triedičkou s označeným každým hranolom. Rezivo je sušené na 16-18%, hobľované so zaoblenými hranami S4S. Styčníkové dosky s prelisovanými tŕňmi sú od spoločnosti Bova a sú samozrejme taktiež certifikované

Výhody priehradovej konštrukcie

Široká variabilita krovových konštrukcií

Drevené priehradové konštrukcie ponúkajú vysokú variabilitu a sú vhodné takmer pre všetky typy striech. Pomocou technológie lisovaných styčníkových dosiek dokážeme vyrobiť prakticky ľubovoľný typ krovu od priehradových väzníkov, hambalkových krovov až po oblúkové krovy.

cenova-vyhoda-1

Cena a úspora nákladov

Priehradová konštrukcia krovu umožňuje používať menšie prierezy, ako pri klasických krovoch. Tým dochádza k značnej úspore dreva a aj celkovej ceny konštrukcie strechy.

jednoduchost-2

Jednoduchosť montáže

Montáž hotového je jednoduchá bez nároku na zložité technologické zariadenia. Pri montáži prakticky nedochádza k tvorbe stavebného odpadu.

presnost-1

Presnosť a kvalita odovzdaného diela

Montážou prefabrikovaných dielov dochádza k značnej časovej úspore. Výrobou a správnym návrhom krovu dochádza k eliminovaniu chýb a nepresností, čím sa zjednoduší aj montáž ďalších strešných prvkov.